KONST / Litografier / Färglitografi 13491218
*
nr 1349 1218
Ursula Krause-Oehme
(f. 1932), Sverige
Färglitografi, 2 st, Ursula Krause-Oehme (f. 1932), Signerad. Motivet: 42x51 cm
Ursula Krause-Oehme, tysk-svensk bildkonstnär född i Dresden 1932.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 28 september 2020
kl 20:19:49
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/9 16:02:15
1
150 kr
25/9 16:03:50
1
200 kr
27/9 21:07:47
2
Vinnande bud
27/9 21:08:51
2
justering av budtak
27/9 21:40:44
1
300 kr
27/9 21:40:44
2
350 kr (Budbetjänt)
28/9 11:17:25
1
400 kr
28/9 11:17:25
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Ursula Krause-Oehme
Ursula Krause-Oehme, tysk-svensk bildkonstnär född i Dresden 1932.
Läs mer om Ursula Krause-Oehme
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige ursula krause-oehme
-
6160 Färglitografi
2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Ytt..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:35
-
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:19
-
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:36
-
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:04
-
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:28
-
6198 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:01
*
Ursula Krause-Oehme
Ursula Krause-Oehme, tysk-svensk bildkonstnär född i Dresden 1932.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Ursula Krause-Oehme
nr 1349 1218
Ursula Krause-Oehme
(f. 1932), Sverige
Färglitografi, 2 st, Ursula Krause-Oehme (f. 1932), Signerad. Motivet: 42x51 cm
Ursula Krause-Oehme, tysk-svensk bildkonstnär född i Dresden 1932.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 450 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 28 september 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
25/9 16:02:15 | 1 | 150 kr |
25/9 16:03:50 | 1 | 200 kr |
27/9 21:07:47 | 2 | Vinnande bud |
27/9 21:08:51 | 2 | justering av budtak |
27/9 21:40:44 | 1 | 300 kr |
27/9 21:40:44 | 2 | 350 kr (Budbetjänt) |
28/9 11:17:25 | 1 | 400 kr |
28/9 11:17:25 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Ursula Krause-Oehme
Ursula Krause-Oehme, tysk-svensk bildkonstnär född i Dresden 1932.Läs mer om Ursula Krause-Oehme
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige ursula krause-oehme
-
6160 Färglitografi
2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Ytt..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:35 -
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:19 -
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:36
-
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:04 -
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:28 -
6198 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:01